Návody

20.12.2008 | rubrika: Návody

Změna prostředí v BOINC Manageru

Chcete aby váš BOINC Manager byl například v našich národních barvách a bylo i dle jeho vzhledu jasné za který tým počítáte?

První oficiální verze BOINC Managera, která podporovala možnost nahrání jakéhokoliv Skinu, byla 5.8.8. Od této verze by neměl být problém s použitím některého z vytvořených vzhledů jeho prostředí. Na starších verzích (krom některých testovacích) vám to nepojede. Pro názorný příklad instalace jsem zvolil náš týmový vzhled od vklibera.

Postup instalace:

1) Nejprve si stáhněte Skin CNT.
2) Archív si uložte kam se vám to bude hodit (například na plochu). V archívu se nachází veškeré soubory které budete potřebovat.
3) Vypněte Boinc Managera, čímž se dočasně vypnou i výpočty.
4) Celý adresář s instalací BOINC Managera si někam zazálohujte. To jen pro případ že by se instalace jakkoliv poškodila, tak abyste měli k čemu se vrátit.
5) V adresáři kde je nainstalován BOINC Manager (např. C:\Program Files\BOINC) vytvořte adresář skins (pokud již neexistuje). Do tohoto adresáře rozbalit archív cnt_boinc_skin.zip takže výsledná adresářová struktura bude : ....\BOINC\skins\CNT\graphic.
6) Spusťte Boinc Managera ve volitelném vzhledu.
Pokud je otevřen v Rozšířeném zobrazení, zvolit z menu Vzhled - Volitelný vzhled.

7) Stisknout tlačítko Preferences/Předvolby a po rozbalení poplistu Vzhled se objeví volba CNT. Zvolit CNT a dejte Save/Ulož.


Tímto Skinem se do vaší instalace BOINC Managera zároveň integrují odkazy jak na naše týmové stránky, tak i na náš návod k programu, takže budete mít vše hezky po ruce. Stačí jen kliknout.